تور مشهد مقدس | مرداد 98

فایل pdf
مرداد 98
2شب و 3 روز
تابان
تعداد بازدید : 520
بروزرسانی : 1398/4/26
تاریخ انقضا : 1398/5/31
شهر(ها) : مشهد ,
کشور(ها) : ایران ,

تور مشهد مقدس | مرداد 98

 
هتل درجه قیمت خدمات زمینی با قطار
هتل آپارتمان - 950 هوایی صبحانه ناهار و شام 320-450
 الماس 5 1650 صبحانه ناهار و شام 1250
الماس 4 1570 صبحانه ناهار و شام 1190
مدائن 3 1290 صبحانه ناهار و شام 890
حلما 2 960 صبحانه ناهار و شام 750
گل سرخ 1 916 صبحانه ناهار و شام 530-410
  توضیحات تور :
پذیرایی در هتل ها به تعداد شب اقامت می باشد.
تحویل اتاق ساعت 14 و تخلیه 12 می باشد.
مشهد، دومین کلان شهر ایران، نامی آشنا برای ایرانی هاست. کمتر کسی را می توان در کشورمان پیدا کرد که تاکنون به دلایل مختلف راهی مشهد نشده و از این شهر زیارتی دیدن نکرده باشد. کوچک و بزرگ همه ما با این شهر خاطره ها داریم و در اولین فرصتی که دست می دهد برای تجدید دیدار با حرم امام رضا و حال و هوای مخصوص مشهد راهی سفر می شویم. به همین دلیل صحبت از این شهر که در جایگاه نخست شهرهای گردشگری ایرانی قرار دارد، کاری آسان و در عین حال سخت است. مشهد در کنار حرم مطهر امام رضا (ع) دلیل های دیگری نیز برای سفر در خود جای داده است. پارک های متنوع شهری،‌ سوغات ویژه این شهر، خوردنی ها و خوشمزه های خاص آن، مراکز خرید بزرگ،‌ تجارت و کسب و کار و موارد بسیار دیگر، این شهر را به توریستی ترین مقصد ایران تبدیل کرده است.
حقایق جالب در مورد مشهد
 
۱- مشهد در سال ۲۰۱۶از سوی شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ ها انتخاب شد.
 
۲- همچنین شهر مشهد در سال ۲۰۱۷میلادی از طرف آیسسکو (۱) به عنوان "پایتخت فرهنگی اسلامی" برگزیده شده است.
 
۳- مشهد تنها در یک دوره تاریخی به عنوان پایتخت ایران برگزیده شد. نادرشاه افشار، موسس سلسله افشاریه (افشاریان) پس از به قدرت رسیدن، این شهر را برای پایتختی ایران انتخاب کرد و تا پایانِ عمرِ این سلسله تاریخی، مشهد مرکز کشور باقی ماند.
 
۴- شهر مشهد به عنوان قطب و پایتخت کُشتی با چوخه (۲) دنیا معروف است.
 
۵- سومین دانشگاه معتبر و معروف ایران، دانشگاه فردوسی در سال ۱۳۲۸در این شهر ساخته شد.
 
۶- در زمان حکومت صفویان این شهر یکی از ۱۳بیگلربیگی (۳) بزرگ ایران محسوب می شد.
 
۷- حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه تنها مکان هایی در دنیا هستند که در آن ها آیین نقاره زنی برگزار می شود. این آیین از زمان حکومت غزنویان در حرم امام رضا رواج پیدا کرد.
 
۸- مشهد دیار بزرگان است و مشاهیر و نام آوران بسیاری را در محیط خود پرورش داده است. از جمله این نام داران می توان به فردوسی بزرگ (که در اصل اهل توس است)، نادرشاه افشار، مهدی اخوان ثالث شاعر نامدار ایرانی، محمد تقی بهار، دکتر علی شریعتی (از اهالی سبزوار)، نورالدین زرین کلک انیمیشن ساز بزرگ ایرانی، محمود خیامی پدر صنعت اتومبیل ایران، محمدرضا شجریان خواننده شهیر، سلطان علی مشهدی معروفترین نستعلیق نویس سده نهم هجری و ملقب به سلطان الخطاطین، محمدکاظم خراسانی از مراجع صاحب نفوذ و بسیاری دیگر اشاره کرد.