تور مسقط |تابستان 98

فایل pdf
تابستان 98
3 شب 4 شب 7شب
قشم ایر
تعداد بازدید : 230
بروزرسانی : 1398/4/18
تاریخ انقضا : 1398/4/31
شهر(ها) : دبی ,
کشور(ها) : امارات ,

تور مسقط |تابستان 98

3شب و 4 روز
هتل ودرجه 2 تخته 1تخته بچه 12-6سال
باتخت
AL BAHJAH 3* 3610 4300
 
N/A
IBIS 3* 3880 4860 3110
DUNES MISCAT 3* 4010 4860 3160
RAMEE GUESTLINE 4* 4260 5230 4300
CROWNE PLAZA OCEC 4* 5690 8160 3950
SUNDUS ROTANA 4* 4720 6060 5060
HILIDAY INN MUSCAT ALSEEB 4* 4940 6770 4170
CITY SEASON  4* 5530 7840 NA
SHANGRILA RESORT & SPA 5* 7370 10810 6150
GRAND HYATT 5* 7150 11080 5610
    خدمات:
      بلیط رفت و برگشت امام – مسقط – امام
 بیمه و راهنمای فارسی زبان
ویزا فرودگاهی و به عهده مسافر است.
امکان اخذ ویزا از مبدا وجود دارد.
امکان اقامت 4 و 7 شب نبز وجود دارد.
 

مدارک مورد نیاز: گذرنامه باحداقل6ماه اعتبار.
خدمات تور:اقامت-ویزای عادی-بلیط رفت وبرگشت باپروازتابان ترانسفرفرودگاهی-لیدرفارسی زبان-بیمه تاسقف10.000یورو
نرخ ویزای مرفوضی عادی250 درهم وویزای فوری350 درهم می باشد نرخ بلیطINFمبلغ100.000تومان نت می باشد.
به افرادزیر12سال که گذرنامه جدادارندمبلغ230.000تومان بابت ویزای عادی اضافه می گردد.
نرخ کودک2-6(بدون تخت)سال449000تومان می باشد.
پروازتابان روزهای دوشنبه وپنجشنبه می باشد
 
L
 
 
 
نکته: مسافر هنگام ورود به فرودگاه حداقل باید 300 دلار وجه نقد به ازای هر نفر  همراه داشته باشد.هتل ON REQUEST  می باشد
نرخ کودک زیر 2 سال 900 هزار تومان می باشد
پرداخت حداقل 50 درصد مبلغ تور در زمان رزرو الزامی می باشد
در صورت افزایش نرخ ارز ما به التفاوت محاسبه می شود.
آشنایی با کشور عمان
بر طبق آمار سال 2010ميلادي جمعيت اين كشور بالغ بر093/693/3 نفر است كه دين اكثريت آنان اسلام است.جمعيت عمان را 88 % اعراب، 4% بلوچها، 3% ايراني و 2% زنگباري تشكيل مي دهند.از لحاظ توزيع مذهبي، حدودا 66% پيرو مذهب اباضيه ، 22% پيرو مذهب حنبلي و 12% را شيعيان تشكيل مي دهند.
شاید بتوان عمان را نگین خاورمیانه خواند و سفر به آن همراه با تور عمان را سفر به سرزمین عجایب پنداشت. در این سرزمین است که دیگر شن، صحرا، خشکی و صخره به آن معنای سوزان همیشگی نخواهند بود و باران به عنوان مائده‌ای آسمانی بیش از پیش جلوه خواهد کرد، چرا که هر کجا اثر از خود برجای گذاشته خالق بهشتی زمینی شده است. در این پهنه به دنبال هیاهوی همیشگی کلانشهرها نباشید، زیرا که سکوت بخشی از اصالت آن است. گاه رویای خیس صحراهای رقصان که هیچ خط شکسته‌ای را بر اندام طلاییشان برنتابیده‌اند در میان آبی آرام دریاچه‌های فصلی که به مانند یاقوتی کبود در میان صخره‌ها می‌درخشند چون واقعیتی شیرین تجلی می‌یابد و گاه خواب آرامشان با انگشتان باد آشفته می‌گردد. هیچ آشفتگی و ملالتی در این پهنه ابدی نیست. لحظه‌ای بارانی سیل آسا چهره آفتاب را مکدر می‌سازد و ثانیه‌ای دگر گویی سال‌هاست که آسمان ابری بر خود ندیده است. لحظه‌ای طوفانی عظیم انبوهی از شن را به صورت خشک مسافران می‌ساید و لحظه‌ای دگر غرق در شکوه و وقار بر زیر آفتاب آرام می‌گیرد. گویی تمام عناصر طبیعت دست در دست یکدیگر داده‌اند تا اثباتگر سخن آن مرد پاک طینت باشند "در پس هر سختی بی شک آسانی است."
 
تاريخچه عمان:      
سلطان نشین عمان کشوری پادشاهی است كه در شرق شبه جزیره عربستان. قرار دارد. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان محدود می شود. این کشور از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی همسایه است. عمان همچنین دارای مرز دریایی با ایران است. نام عمان به خاطر انتساب آن به شخصي بنام عمان است كه او را فرزند قحطان يا از نوادگان ابراهيم(ع) مي‌دانند. عمان سالها قبل از طلوع اسلام به اين نام موسوم بوده است.
البته در هزاره دوم قبل از ميلاد بدين سرزمين نام مگن(Magan) داده شده كه ازمعنا و محدوده كاربرد آن اطلاعي در دست نيست. براي برخي قسمت‌هاي آن از اسامي ديگري چون ظفار، حضر موت، مسقط و... استفاده مي‌شود كه از آن ميان تنها مسقط نام سياسي و تاريخي مستمري بوده است. به خاطر اهميت يافتن مسقط كه همراه با تسلط بر جزاير زنگبار بوده است نام دولت و قلمرو آن سلطان‌نشين مسقط زنگبار بوده است. اين نام از 1060 ه‌. ق تا 1273 ه. ق رايج بود و با جدا شدن زنگبار نام سلطان‌نشين مسقط و عمان رواج يافت كه مدتها عنوان رسمي آن نيز به شمار مي‌آمد. در همان حال نام سلطان‌نشين عمان نيز به كار مي‌رفت. در سال 1970م. اين كشور استقلال خود را از انگليس به دست آورد و نام رسمي پادشاهي عمان (سلطنه عمان) را يافت. در عرف بين‌الملل به اين كشور عمان(Oman) مي گويند.
 
جاذبه های گردشگری عمان
مسقط
اگر قرار باشد فقط از یک جا در عمان بازدید کنید،‌ انتخاب شما قطعاً‌ باید مسقط باشد. این شهر برای هرکس و هر سلیقه‌ای چیزی دارد، از برج و قصر گرفته،‌ تا بازار و موزه، همگی در این شهر وجود دارند. اگرچه شما اجازه ورود به کاخ سلطنتی قصر العلم را ندارید، ولی می توانید به بندرگاه بروید و نمای زیبایی از این کاخ را مشاهده کنید. دو برج آل جلیلی و آل میرانی برای محافظت از این کاخ ساخته شده بودند و اکنون تبدیل به موزه شده اند و دسترسی عموم مردم به آن ها آزاد است. یکی دیگر از جاذبه های این شهر مسجد سلطان قابوس است، لوسترهای کریستالی، دیوارهایی از جنس مرمر و دومین فرش بزرگ ایرانی، همگی در این مسجد قرار گرفته اند و زیبایی عجیبی به آن بخشیده اند.
 
قلعه رفصه
یکی از مشهورترین قلعه های شهرستان صور به عربی ( ولایة صور )، از توابع منطقه شرقی در کشور پادشاهی عمان است، ویکی از جاذبه های گردشگری عمان (نقاط دیدنی سلطنت عمان) به شمار می آید. این قلعه در مدخل ورودی ولایة صور قرار دارد، در دوران گذشته این قلعه نقش مهمی در نظار ت و حفاظت از منطقه داشته است.
 
غار مجلس الجن
این فِرتورهای زیبا مربوط به غار انجمن جن‌ها (كهف مجلس الجن) می‌باشد، این غار که در فلات«سلما» در کشور عمان واقع شده و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری عمان محسوب می شود، در سال ۱۹۸۳ میلادی توسط «دان دیویدسون»، زمین شناس مشهور، کشف شد که اکنون عنوان دومین غار عمیق جهان را گرفته است. دلیل نام گذاری عجیب این غار باور محلی‌هاست که این محفظه عمیق را مکانی برای زندگی جن‌ها می‌دانند. دسترسی به این غار عمیق از طریق یک دهانه باریک است که افراد باید با طناب به درون آن بروند. عمق این غار بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ متر است و به گفته کارشناسان هرم جیزه مصر کاملاً درون این غار جا می‌گیرد.
 
مجسمه کندرسوز
کندریکی از محصولات عمده عمان است و مجسمه ای ازیک ظرف دود کردن کندر بر بالای تپه ای بر فرازپارک عمومی ریام قرار دارد که از نمادهای عمان محسوب می شود.
 
مسجد جامع سلطان قابوس
مسجد جامع سلطان قابوس یکی از مسجدهای اصلی و مهم سلطنت عمان است.
فرش مسجد جامع سلطان قابوس در شهر مسقط به سفارش سلطان قابوس اثر هنرمندان ایرانی از نیشابور است و از بارز ترین جاذبه های گردشگری عمان به حساب می آید.طرح این فرش که در حدود ۵ هزار متر مربع مساحت دارد و از اتصال ۴۸ قطعه کوچک و بزرگ به یکدیگر تشکیل شده، از نقشه گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان و ترکیب طرح افشان شاه عباسی و سایر نگاره‌های تزیینی ایرانی و اسلامی الهام گرفته‌است.
 
طبیعت صلاله
صلاله مرکز استان ظِفار در عمان، شهری است بندری که از دو منطقه خشک کوهستانی در شمال، و جنگلی و ساحلی در جنوب تشکیل شده است.
صلاله مرکز فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و گردشگری عمان به شمار می‌آید. در نوار ساحلی شهر صلاله درختان بلند نارگیل و موز و القافای و قصب قند وجود دارد که بر زیبایی این شهر ساحلی افزوده است. آرامگاه ایوب نبی در ۴۰ کیلومتری این شهر نیز هرساله مقصد بسیاری از زائران و گردشگران است.
 
قلعه نخل
قلعه نخل یکی از محکم‌ترین قلعه‌های کشور پادشاهی عمان است. این قلعه در شهرستان نَخل ودر منطقهٔ باطنهواقع شده‌است، ویکی از (نقاط دیدنی سلطنت عمان) به شمار می‌آیند. «قلعه نخل» یکی از بارزترین معالم أثری و گردشگری ( ولایة نخل) در منطقهٔ باطنه‌ است. قلعه روی تپهٔ بلندی در پایهٔ کوه حجر غربی قرار دارد، و از موقعیت بسیار عالی و سوق الجیشی برخوردار است.
 
نزویٰ
در قرن های ششم و هفتم،‌ نزویٰ پایتخت عمان بود. اما امروزه این شهر بیشتر به خاطر قلعه فوق العاده‌ای که دارد شناخته می شود،‌این قلعه در قرن هفدهم ساخته شده بود. هرچند قدمت بخش هایی از این قلعه به قرن نهم باز میگردد. یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی های قلعه نزوی، برج استوانه ای آن است. این قلعه شیوه های دفاعی جالبی از قبیل تله های عسل و پنجره هایی عجیب برای تیراندازی به سوی دشمن هم دارد. این قلعه اکنون تبدیل به موزه شده است که زندگی قرن ۱۷م در عمان را نشان می داد. در شهر نزویٰ می توانید از بازار سوک و یا بازار عجیب بُز دیدن کنید که دو مرتبه در هفته باز می شوند.