تور گیسوم

1397
1 روزه
اتوبوس توریستی
تعداد بازدید : 1009
بروزرسانی : 1397/8/2
تاریخ انقضا : 1400/11/14
شهر(ها) : مازندران ,
کشور(ها) : ایران ,

تور گیسوم                                                     

ساحل و جنگل گیسوم   تاریخچه این منطقه توریستی و گردشگری در حدود پانزده سال پیش با سرمایه گذاری شهرداری تالش موردتوجه قرار گرفت و کم کم به یکی از قطب های گردشگری استان گیلان تبدیل شد. امروزه گیسوم در شمال غربی دریای خزر با نمایش طبیعت بدیع و شاهکار خود از سایر مناطق گیلان متمایز شده است.
جنگل گیسوم
روستای گیسوم دارای جنگلی بسیار زیباست که به دریا متصل می‌شود و طبیعتی بسیار زیبا را به وجود می‌آورد ولی این جنگل در نیمه ی دوم سال بسیار سرد است و معمولا در بهار و تابستان طرفدار دارد
مساحت این جنگل حدود 80 هکتار است که حدود 70 گونه ي مختلف گیاهی در خود جاداده است که این گونه‌ها هم درختی و هم چمن زار مانند هستند
این جنگل به پارک جنگلی تبدیل شده و دارای آلاچیق های مناسبی برای پیک نیک می‌باشد و از همین رو در مواقع استراحت مکانی مناسب شمرده می‌شود
 
دیدنی ها و تفریحات در گیسوم:
گیسوم جنگلی است که به شما فرصت دیدن موزه ای طبیعی از گل و گیاهان را می دهد؛ اما همه چیز به دیدن درختان و زیبایی آنها ختم نمی شود. فرصت های خوبی برای خوشگذرانی در گیسوم وجود دارند که در اینجا به آنها اشاره می کنیم تا از هیچ تجربه لذت بخشی جا نمانید:
رانندگی در جاده ای رویایی:
خوشگذرانی در گیسوم در همان بدو ورود و طی جاده رویایی این پارک جنگلی آغاز می شود؛ جاده ای که شما را به دالانی از درخت راهنمایی می کند و چهره ای متفاوت از طبیعت را نشان تان می دهد. بسیاری از عاشقان جاده و رانندگی راهی گیسوم می شوند تا برای لحظاتی از بودن در تونل درختان لذت ببرند و روحی تازه کنند.
پیک نیک و عکاسی:
پارک جنگلی گیسوم با داشتن آلاچیق و مکان های مناسب بهترین گزینه برای یک پیک نیک خانوادگی و دوستانه است. می توانید بساط خوشگذرانی تان را در این پارک یا در نزدیکی ساحل برپا کنید و خاطره ای خوش بیافرینید. 
محال است که قدم به گیسوم بگذارید و دست به دوربین نشوید. فرقی نمی کند که عکاس حرفه ای باشید یا اینکه بخواهید تنها چند عکس یادگاری معمولی ثبت کنید؛ در گیسوم سوژه برای همه هست و آن قدر تصویر دیدنی در گوشه و کنار این طبیعت وجود دارد که دست خالی بر نگردید. تصاویر بهترین یادگاری شما از این سفر خواهند بود.
 
 
پیاده روی و دوچرخه سواری:
بسیاری از ساکنان گیلان و مسافران این خطه از کشورمان، گیسوم را برای یک پیاده روی دلچسب انتخاب می کنند. آنها در این منطقه هم می توانند در میان درختان سرسبز به گشت و گذار بپردازند و هم در کنار ساحل راه رفتن بر روی شن های گرم و نرم را تجربه کنند. 
علاقه مندان به دوچرخه سواری در طبیعت نیز گیسوم را مقصدی جذاب برای تجربه این ورزش می دانند. آنها با دوچرخه به جاده این پارک جنگلی می زنند و به هنگام گذر از دالان درختی، وزش نسیم بر صورت شان را با تمام وجود حس می کنند.
تفریحات آبی و ساحلی:
کمی که از قسمت جنگلی گیسوم فاصله بگیرید به ساحل می رسید و می توانید در آن به سراغ تفریحات آبی بروید. این تفریحات عبارتند از:
شنا:پلاژ گیسوم این امکان را فراهم آورده تا همه بتوانند به راحتی در آب های خزر به شنا بپردازند و تنی به آب بزنند.
جت اسکی:جت اسکی وسیله ای پرطرفدار برای تجربه هیجان در آب است. این وسیله انفرادی موتوری را می توانید در ساحل گیسوم سوار شوید و گشتی در دریای خزر بزنید.
شاتل:یکی از وسایل دیگری که می توانید با آن هیجان را تجربه کنید شاتل است؛ تیوبی که آن را با بندهای مخصوص به قایق می بندند و روی آب می کشند. به دلیل سرعت بالای قایق، شاتل تکان بسیاری دارد و همین امر هیجان را برای شما به ارمغان می آورد.
پاراگلایدر:چتربال سواری یا پاراگلایدینگ ورزشی تفریحی و هیجان انگیز است که شما را به پروازی در آسمان می برد و از آن بالا می توانید شاهد زیبایی های گیسوم باشید.
قایق سواری:اگر دل تان می خواهد به دل آب بزنید و کمی از ساحل دور شوید به سراغ قایق های ساحل گیسوم بروید و گشتی را در میان آب ها تجربه کنید.
پاراسل:پاراسل در واقع نوعی چتربازی است با این تفاوت که شما را به قایق وصل می کنند و به این سو و آن سو می برند. پرواز بر فراز دریا چیزی نیست که به این راحتی ها بتوانید از آن بگذرید.
موتورچهارچرخ:اگر به دنبال هیجان در ساحل هستید به سراغ موتور چهارچرخ ها بروید و به وسیله آنها گشتی در ساحل بزنید. این وسیله مدتی است که به پای ثابت تفریحات ساحلی و کویری تبدیل شده است. مسیر دسترسی: اگر از رشت به سمت آستارا حرکت کنیم پس از طی 5 کیلومتر از شهر "پره سر" در سمت راست جاده وارد جنگل های گیسوم میشویم که با عبور از این جاده و طی مسافت تقریبی 3 کیلومتر به ساحل گیسوم میرسیم.جاده گیسوم از میان جنگل های انبوه میگذرد و یکی از زیباترین جاده های جنگلی ایران رو میسازه.ارتفاع زیاد درختان باعث میشه که نور خورشید فقط از شیارهای میان برگ های درختان به زمین برسه.زمین سرسبز،درختان سر به فلک کشیده،صدای پرندگان،دالان جنگلی و شعاع های نور خورشید چنان منظره ای را میسازد که آرزو میکنید این جاده تا ابد ادامه یابد.
 
 
 
 
 
 
    هتل مرتبط یافت نشد