تور هند | خرداد 98

خرداد 98
7 شب و 8 روز
ماهان - ایران ایر
تعداد بازدید : 2865
بروزرسانی : 1398/1/20
تاریخ انقضا : 1401/12/28
شهر(ها) : دهلی , آگرا , جیپور ,
کشور(ها) : هند ,

تور هند | خرداد 98

3 شب دهلی 

2 شب آگرا

2 شب جیپور

 

THE PARADIS

****

2/950/000 :قیمت تور

KAUSHAMBI
CLARKS SHIRAZ
ROYAL ORCHID
RADISSON BLU
*****
 قیمت تور  : 3190000
 

LEELA AMBIENCE

JAYPEE PALACE
MARRIOTT HOTEL
*****
3/590/000  :قیمت تور

 

 
 

 
 

خدمات تور: پرواز ماهان ،هتل ها با صبحانه،ویزا، راهنما،ترانسفر فرودگاهی و بین شهری، بیمه، 3 روز گشت شهری با 3 وعده ناهار گشت ها: دهلی:مقبره گاندی،مسجد جامع، کاخ قرمز،قطب منار، دروازه هند، ساختمان پارلمان آگرا:تاج محل،قلعه قرمز آگرا جیپور:قلعه آمبر، کاخ شهر،جانتار مانتارو کاخ بادها  
 

 
 
 
درباره هندوستان
 
 سفر به هند صندوقچه اسرار در جنوب آسیا
خواستگاه تمدن سنت
سرزمین امپراطوری های کهن
مرکز مبادلات تاریخی 

تور هند بی شک یکی از هیجان انگیز ترین وخاطره انگیزترین سفر های عمر هر گردشگری خواهد بود. همانطور که در گذشته هم گردشگران بعد از بازدید از هندآن را کشور عجایب می دانستند و تا مدت ها از خاطرات سفر خود به این کشور تعریف می کردند

پانزده جاذبه توریستی برتر هندوستان
شبه قاره هند با تجارت ، ثروت ، فرهنگ و تاریخ غنی و طولانی اش شناخته میشود. هند تا قبل از تسلط انگلیس ثروتمند ترین کشور جهان بود. پنج هزار سال پیش و در شبه قاره هند فرهنگ هارپندر دره سیندهوایجاد شد و همین نکته سرآغازی بزرگ در این گنجینه بزرگ آسیا بوده است.
هندوستان، سرزمینی پرتکاپو با تضادهای شگفت انگیز است، جایی که دنیای سنتی و مدرن به هم می رسند. هفتمین کشور پهناور و دومین کشور پر جمعیت دنیاست.
 هند، از میراث غنی ای برخوردار است –دستاورد دورانی از فرهنگ ها و مذاهب مختلف که هر یک اثر خود را بر جای گذاشته اند.
 
هندوستان از لحاظ سیاسی یکی از دموکرات ترین کشور های دنیاست.
استقلال هند در تاریخ 15 اگوست 1674 به وقوع پیوست. این روز، روز رهایی هندوستان از سلطه و قوانین بریتانیا بود. جالب است بدانید که هند در طول تاریخ 1000 ساله خود هیچ گاه به کشوری حمله نکرده است!!! این مساله به معنای صلح طلبی است!!!
هند مهد هزار دین و مذهب
در هند چهار مذهب هندو، بودا، جینی و سینک وجود دارد
معبد ویشنودر شهرستانتیروپاتیدر قرن 10 ساخته شده ، بزرگترین زیارتگاه ها مذهبی در جهان است. بزرگتر از رم و یا مکه، به طور متوسط سی هزار بازدید کننده دارد و شش میلیون دلار آمریکا به معبد در هر روز اهدا میشود.
در سفر به هند بی شک یکی از نکاتی که توجه شما را به خود جلب می کند طیف متنوعی از لهجه ها، زبان و گویش های مختلف است که این تنوع منجر به تنوع فرهنگی بی حد و حصر هندوستان شده است
هندوستان دومین منبع دانشمندان و مهندسان جهان
سیستم شماره گذاری و همچنین تعریف عدد صفر در هند اختراع شد
در جولای 1987سانسکریت مادر زبان اروپایی شناخته شد از سوی دیگر این زبان، بهترین زبان برای برنامه نویسی کامپیوتری است
شطرنج اختراع مهم هندوستان، که همه ساله علاقه مندان زیادی را برای دیدن مسابقات شطرنج به سمت خود جذب می کند
 
با عجایب هند آشنا شوید
1. کشاورزی نه تنها شغل غالب مردم هندوستان است بلکه یکی از مهمترین بخش های اقتصادی این کشور نیز به شمار می رود.
2. هندوستان بیشترین تعداد پست خانه در کل دنیا را دارد
3. در راه آهن هندوستان بیش از یک میلیون نفر مشغول به کار هستند
4. هنر های رزمی ابتدا در هند ابداع شد و بعد ها توسط مبلغان بودایی به دیگر نقاط آسیا گشترش پیدا کرد
 5. یوگا یکی از قدیمی ترین ورزش های هندوستان است که قدمت پنج هزار ساله دارد
طبیعت بکر و اسرار آمیز هند
هند بی شک یکی از متنوع ترین طبیعت ها در دنیا را دارد. این تنوع همه نوع سلیقه را پاسخ می دهد. 
شما چه آب و هوایی را دوست دارید؟
سرد در کوههای پوشیده از برف هیمالیا یا گرم در بیابان های هند؟!
اگر از کشوری می آیید که هوای گرم و خشک دارد و مایل هستید که انرژی از دست رفته خود را با نسیم خنک و یا حتی هوای سرد، بدست بیاورید؛ به شما پیشنهاد می کنیم به منطقه کشمیر سفر کنید. شما در کشمیر سردترین نقطه را تجربه خواهید کرد، جایی که مرتفع ترین آبشار جهان یعنی چراپونچیقرار دارد
در همین کشور شما خشک ترین منطقه روی کره زمین یعنی بیابان تیهار(Thar)را خواهید دید. 
بیش از نیمی از مرز های کشور هندبه سواحل زیبا منتهی می شود. البته هرگز فراموش نکنید در راه سفر به سمت کوه های هیمالیا
 مرتفع ترین کوه دنیا که در شمال  این کشور قرار دارد ، حتما از پل دیدنی بایلی یدن کنید.
پل بایلیمرتفع ترین پل جهان است و در دره لاداخبین رودخان های دراسو سورودر کوه های هیمالیا واقع شده است. این پل توسط ارتش هندوستان در سال 1982 ساخته شده است.
واراناسی(Varanasi)به اردو( بنارس) شناخته شده است، شهر تاریخی است که به عقیده پیروان بودا، 500 سال قبل از میلاد توسط خدای بودا بازدید شده است و یکی از قدیمی ترین شهر هایی است که هنوز مسکونی است. 
با ما همراه باشید تا شما را با چند شهر دیگر هندوستان آشنا کنیم:
آکرا:
آکرارا بیشتر با تاج محل میشناسند. تاج محل یکی از بزرگترین و مشهورترین عمارت هایی است که توسط شاه جهان، برای همسر محبوبش بنام ممتاز محل، بنا شده است.
تاج محل یکی از عجایب هفتگانه جدید به شمار می آید و سومین سایت میراث تاریخی دنیاست. ساخت تاج محل 22 سال طول کشید و توسط 20 هزار کارگر، معمار و جواهرکار، برای ساخت بنا و باغ های آن، بنا شد.
جیپور:
شهری که به شهر صورتی شهرت دارد. مرکز ایالت راجستان است و از مراکز مشهور توریستی و آموزشی هند به شمار می آید.
گردشگران بسیاری برای تماشای قلعه ها، کاخ ها و بنا های تاریخی به جیپورمی آیند تا عظمت و شکوه گذشته آن را در این بنا ها ببینند.
بهترین هتل ها در جیپور واقع شده است.
 
کشمیر:
کشمیرمهد هیمالیا است. کشمیر را  بهشت روی زمین می شناسند و یکی از زیباترین نقاط روی زمین است. هرچند که در دو دهه تروریسم، زیبایی این زادگاه هیمالیا را تحت شعاع قرار داد.
هیچ چیز از زیبایی بی حد و حصر کشمیر کم نمی کند. مطمئن باشید مناظری در کشمیر خواهید دید که نمونه آن را در هیج جای دنیا نخواهید یافت
 
 
گوآ:goa
اگر به ساحل آفتابی زیبا علاقمندید، لازم است از سواحل زیبا و بکر گوا دیدن کنید. بدون شک 90 درصد فعالیت های گردشگری در سواحل گوآ انجام میگیرد.
گوآ دو فصل اصلی گردشگری دارد : زمستان و تابستان.
در زمستان اغلب گردشگرانی از اروپا به گوآ می آیند تا از هوای مطبوع آن لذت ببرند. در حالی که در تابستان که فصل بارانی گوآ به حساب می آید، گردشگرانی از اطراف هند برای گذران اوقات فراغت به این منطقه سفر میکنند.
بدون شک بسیار از گردشگران به خاطر آرامش و زندگی ساده و بدون دغدغه رایج در این منطقه، گوآ را به عنوان خانه دوم خود انتخاب میکنند
 
دهلی:
و اما پایتخت پر هیاهوی هند دهلی، به حق تاج پایتختی را برسر دارد. سنت و مدرنیته در کنار هم در دهلی نو دهلی قدیم
پایتخت هندوستان با جاذبه های متنوع و وسیعی از جمله مساجد، کاخ ها، بناهای تاریخی انعکاس دهنده تاریخ هندوستان است. از جمله مکان های مهم دهلی قدیم است که قلعه باشکوه سرخدر آن قرار دارد.
اما از زیبایی های دهلی نو میتوان به ساختمان های مدرن دولتی، سفارتخانه ها و ... اشاره کرد.قطب مناره دومین برج مناره ای بلند تاریخی در هند است.
 
نکته آخر :
بی هیچ شکی بعد از انتخاب تور هند دوباره تصمیم به بازگشت به این کشور را خواهید گرفت. تنها چیزی که ممکن است برای گردشگران کمی دشواری ایجاد کند، تنوع فرهنگی هندوستان است، اما بدانید در هر سفری با احترام به جامعه محلی می توانید سفر خود را به بهترین خاطره خود تبدیل کنید